Špecifikácia potrubia ASTM A312 TP316L
Zanechajte správu
Aká je špecifikácia potrubia A312?
Štandardná špecifikácia ASTM A312 pokrýva bezšvíkové, rovné-zvarové a silne za studena opracované-austenitické nerezové oceľové rúry, pričom TP316L je jednou z bežne používaných tried odolných voči korózii-. Najnovšia revízia tejto špecifikácie, ASTM A312/A312M-22a, definuje chemické zloženie materiálu, mechanické vlastnosti, rozmerové tolerancie a požiadavky na tepelné spracovanie.
čo jeASTM A312 TP316L za studena-opracované potrubie?
Potrubie ASTM A312 TP316L je rúrka zo zliatiny chrómu-niklu-molybdénu, bežne označovaná ako AISI 316L, 1.4404 SS, SUS 316L a UNS S31603. Vyznačuje sa extrémne nízkym obsahom uhlíka (menší alebo rovný 0,03%), čo výrazne zvyšuje jeho odolnosť proti korózii a zvárateľnosť. Vyznačuje sa vynikajúcou odolnosťou voči korózii vyvolanej chloridmi{10}}, a preto je{11}}dobre{11}}vhodný pre aplikácie v oblastiach, ako je chemické spracovanie, námorné inžinierstvo a farmácia, pričom použiteľný rozsah prevádzkových teplôt siaha až do 850 stupňov .
Výrobné procesy:
Vrátane bezšvíkových (SMLS), automatizovaných zváraných (WLD bez prídavného kovu) a ťažkých zváraných zváraných-za studena (HCW s mierou zníženia opracovania-za studena minimálne o 35 %).
Rozsah veľkostí:Kryty NPS 1/8" až NPS 24" (niektoré zdroje uvádzajú NPS 30 alebo väčší), s hrúbkami steny od SCH 5S do SCH 80S.
Tepelné spracovanie:
Všetky hadičky musia prejsť tepelným spracovaním. Teplota tepelného spracovania pre TP304L a TP316L nesmie byť nižšia ako 1900 stupňov F (1040 stupňov), po čom nasleduje ochladenie vodou alebo rýchle ochladenie.
ASTM A312 TP316L bezšvíkové rúry Chemické zloženie (hmot. %)
"L" v TP316L znamená "Low Carbon" (max 0,035% alebo 0,030%), čo minimalizuje zrážanie karbidov počas zvárania.
| Prvok | Symbol | obsah (%) |
| Uhlík (max.) | C | 0.035* |
| mangán (max.) | Mn | 2.00 |
| fosfor (max.) | P | 0.045 |
| síra (max.) | S | 0.030 |
| kremík (max.) | Si | 1.00 |
| Chromium | Cr | 16.0 – 18.0 |
| Nikel | Ni | 10.0 – 14.0 |
| molybdén | Mo | 2.00 – 3.00 |
| dusík (max.) | N | 0.10 |
ASTM A312 TP316L žíhaná a morená rúra Mechanické vlastnosti
TP316L má o niečo nižšiu pevnosť ako štandardný TP316, ale ponúka vynikajúcu zvárateľnosť a odolnosť proti korózii.
| Nehnuteľnosť | Hodnota (metrika) | Hodnota (imperiálna) |
| Pevnosť v ťahu (min) | 485 MPa | 70 ksi |
| Medza klzu (min 0,2 %) | 170 MPa | 25 ksi |
| Predĺženie (min) | 35% | 35% |
| Tvrdosť (max.) | 192 HBW / 90 HRB | 192 HBW / 90 HRB |
Fyzikálne vlastnosti potrubia ASTM A312 TP316L (referenčné)
| Nehnuteľnosť | Hodnota |
| Hustota | 8,0 g/cm³ (0,289 lb/in³) |
| Teplota topenia | 1370 – 1400 stupňov (2500 – 2550 stupňov F) |
| Modul pružnosti | 193 GPa (28,0 x 10⁶ psi) |
| Tepelná vodivosť | 16,3 W/m·K (pri 100 stupňoch) |
Tabuľka rozmerov a hmotnosti potrubia ASTM A312 TP316L
| NPS (palce) | DN (mm) | Vonkajší priemer (mm) | Sch 5S (WT mm) | Sch 10S (WT mm) | Sch 40S (STD) (WT mm) | Sch 80S (XS) (WT mm) |
| 1/8" | 6 | 10.29 | 0.89 | 1.24 | 1.73 | 2.41 |
| 1/4" | 8 | 13.72 | 1.24 | 1.65 | 2.24 | 3.02 |
| 3/8" | 10 | 17.15 | 1.24 | 1.65 | 2.31 | 3.20 |
| 1/2" | 15 | 21.34 | 1.65 | 2.11 | 2.77 | 3.73 |
| 3/4" | 20 | 26.67 | 1.65 | 2.11 | 2.87 | 3.91 |
| 1" | 25 | 33.40 | 1.65 | 2.77 | 3.38 | 4.55 |
| 1-1/4" | 32 | 42.16 | 1.65 | 2.77 | 3.56 | 4.85 |
| 1-1/2" | 40 | 48.26 | 1.65 | 2.77 | 3.68 | 5.08 |
| 2" | 50 | 60.33 | 1.65 | 2.77 | 3.91 | 5.54 |
| 2-1/2" | 65 | 73.03 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 |
| 3" | 80 | 88.90 | 2.11 | 3.05 | 5.49 | 7.62 |
| 4" | 100 | 114.30 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8.56 |
| 5" | 125 | 141.30 | 2.77 | 3.40 | 6.55 | 9.53 |
| 6" | 150 | 168.28 | 2.77 | 3.40 | 7.11 | 10.97 |
| 8" | 200 | 219.08 | 2.77 | 3.76 | 8.18 | 12.70 |
| 10" | 250 | 273.05 | 3.40 | 4.19 | 9.27 | 12.70* |
| 12" | 300 | 323.85 | 3.96 | 4.57 | 9.53 | 12.70* |
*Poznámka: Pre Sch 80S vo veľkostiach NPS 10 a väčších sa hrúbka steny môže líšiť medzi ASME B36.19 a B36.10. 12.70 mm sa často označuje ako „XS“ (Extra Strong).
Tabuľka kódov HS pre rúrky z nehrdzavejúcej ocele ASTM A312 TP316L
| Typ potrubia | HS kód (prvých 6 číslic) | Čínsky kód HS (príklad) | Anglický popis |
| Bezšvové (SMLS) | 7304.41 | 7304.4110.00 | Rúry, rúrky a duté profily, bezšvíkové, z nehrdzavejúcej ocele, ťahané za studena-alebo za studena{1}}valcované (redukované za studena-). |
| Bezšvové (SMLS) | 7304.49 | 7304.4990.00 | Rúry, rúrky a duté profily, bezšvíkové, z nehrdzavejúcej ocele, ostatné (za tepla-valcované/za tepla-extrudované). |
| Zvárané (WLD) | 7306.40 | 7306.4000.00 | Ostatné rúry, rúrky a duté profily, zvárané, kruhového prierezu-, z nehrdzavejúcej ocele. |
| Zvárané (veľký vonkajší priemer) | 7305.11 | 7305.1100.00 | Ostatné rúry a rúrky (napríklad zvárané) s kruhovým prierezom{0}}, ktorých vonkajší priemer presahuje 406,4 mm, zo železa alebo ocele. |
Referenčná cena potrubia z nehrdzavejúcej ocele ASTM A312 TP316L
| Typ produktu | Výrobný proces | Rozsah veľkostí (NPS) | Povrchová úprava | Odhadovaný cenový rozsah (USD/metrická tona) |
| Bezšvové (SMLS) | Ťahané za studena / valcované za studena | 1/2" – 8" | Žíhané a morené | $3,800 – $5,200 |
| Bezšvové (SMLS) | Valcované za tepla / extrudované | 8" – 24" | Žíhané a morené | $3,600 – $4,800 |
| Zvárané (WLD) | ERW / EFW (pozdĺžne) | 1/2" – 12" | Žíhané a morené | $2,900 – $3,900 |
| Zvárané (WLD) | Veľký priemer (EFW) | 14" – 48" | Žíhané a morené | $3,100 – $4,200 |
Ak máte špecifické{0}}požiadavky projektu na rúrky z nehrdzavejúcej ocele 316L, pozývame vás na zadanie objednávky. GNEE udržiava značný inventár našich najpredávanejších-produktov, z ktorých si môžete vybrať. Naše hadice sú dostupné v bezšvíkových aj zváraných formách a môžu byť prispôsobené vašim špecifikáciám. Pre podrobné údaje o chemickom zložení a bezplatné vzorky nás okamžite kontaktujte, aby ste získali najnovšie ceny!
Plne chápeme vysoké náklady spojené s oneskorením projektu. Vďaka našim zásobám materiálov so štandardnými{1}}špecifikáciami (NPS 1/2" až 12") sme schopní dokončiť zásielky do 3 až 7 dní. V prípade zákazkovej výroby sú naše dodacie lehoty o 15 % až 25 % rýchlejšie, než je priemer v odvetví.
Ku každej rúre je priložený podrobný EN 10204 3.1 certifikát o skúške materiálu (MTC), ktorý zahŕňa presnú analýzu chemického zloženia (zabezpečuje obsah Mo väčší alebo rovný 2,0 %). Na overenie obsahu Mo si pozrite nižšie priložené certifikáty materiálov, ktoré predstavujú materiály, ktoré sme vyviezli do európskych krajín.
EN 10204 3.1 Certifikát o skúške materiálu (MTC)

Povinná kontrola a testovanie
Na dosiahnutie súladu s ASTM A312 Gnee zabezpečuje vykonanie nasledujúcich testov:
| Názov testu | Účel |
| Hydrostatický test | Aby bolo potrubie nepriepustné-pri vysokom tlaku. |
| Nedeštruktívne (NDT) | Vírivý prúdaleboUltrazvukové testovanie (UT)pre vnútorné/povrchové chyby. |
| Test sploštenia | Na kontrolu ťažnosti a integrity zvaru (pre zvárané rúry). |
| Test vzplanutia | Aby sa zabezpečilo, že potrubie môže byť rozšírené bez praskania (pre bezproblémové). |
| IGC test | Test medzikryštalickej korózie (ASTM A262 Practice E) na overenie výkonu triedy "L". |
| Test PMI | Pozitívna identifikácia materiálu na overenie obsahu chemickej zliatiny. |


Všetky naše bezšvíkové rúry z nehrdzavejúcej ocele sú balené v súlade s medzinárodnými normami, aby sa predišlo akémukoľvek možnému poškodeniu alebo strate. Hotové rúrky štandardne zväzujeme v dávkach pomocou hrubých tkaných plastových vriec. Pre špecializované rúrky, ktoré sú obzvlášť náchylné na nečistoty, škrabance, stlačenie alebo poškodenie počas manipulácie, odporúčame na ochranu použiť drevené debny.









