254SMO/1.4547/S31254 Dodávatelia rúr
Zanechajte správu
Hľadáte spoľahlivého dodávateľa rúr 254SMO?
Ak hľadáte dodávateľa potrubia 254SMO, výrobcu rúr z nehrdzavejúcej ocele UNS S31254 alebo vývozcu rúr z nehrdzavejúcej ocele EN 1.4547 zo superaustenitickej ocele, pravdepodobne potrebujete materiál, ktorý je schopný odolať prostrediu s vysokým obsahom chloridov, korózii morskou vodou, podmienkam chemického spracovania a náročným tlakovým aplikáciám.
GNEE dodáva bezšvíkové a zvárané rúry 254SMO v súlade s ASTM/ASME, pričom ponúka vysledovateľnosť materiálu, podporu kontroly treťou stranou, certifikáty EN 10204 3.1 Material Test Certificate (MTC) a prispôsobené riešenia pre priemyselné projekty po celom svete.
Čo je rúrka z nehrdzavejúcej ocele 254SMO?
254SMO je super austenitická nehrdzavejúca oceľ. Na rozdiel od bežnej nehrdzavejúcej ocele 316L je 254SMO (UNS S31254 / EN 1.4547) superaustenitická trieda obsahujúca 6 % molybdénu, špeciálne navrhnutá pre vynikajúcu odolnosť proti korózii. S ekvivalentným číslom odolnosti proti jamkovej korózii (PREN) zvyčajne presahujúcim 42 – oveľa vyšším ako u nehrdzavejúcej ocele 316L (približne 24–26) – je široko používaný v aplikáciách, ako je námorné inžinierstvo, odsoľovanie morskej vody, chemická výroba, odsírenie spalín (FGD) a námorné zariadenia.
254SMO / S31254 / 1.4547 Ekvivalentné stupne
| Štandardný systém | Ekvivalentný stupeň |
|---|---|
| Obchodné meno | Nerezová oceľ 254SMO / 6Mo |
| UNS | S31254 |
| EN Číslo | 1.4547 |
| EN Označenie | X1CrNiMoCuN20-18-7 |
| Trieda rúr ASTM | ASTM A312 S31254 |
| ASTM rúrová trieda | ASTM A213 / A269 S31254 |
Chemické zloženie 254SMO (UNS S31254 / EN 1.4547)
| Prvok | C | Si | Mn | P | S | Cr | Ni | Mo | Cu | N |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zloženie (hmot. %) | Menšie alebo rovné 0,020 | Menšie alebo rovné 0,70 | Menšie alebo rovné 1,00 | Menšie alebo rovné 0,030 | Menšie alebo rovné 0,010 | 19.5–20.5 | 17.5–18.5 | 6.0–7.0 | 0.5–1.0 | 0.18–0.25 |
Mechanické vlastnosti potrubia 254SMO
| Nehnuteľnosť | Typická hodnota |
|---|---|
| Pevnosť v ťahu | Väčšie alebo rovné 650 MPa |
| Medza klzu (0,2 %) | Väčšie alebo rovné 300 MPa |
| Predĺženie | Väčšie alebo rovné 35 % |
| Hustota | Približne . 8.0 g/cm³ |
| PREN | Väčšie alebo rovné 42 |
| Podmienka | Roztok žíhaný |
Pri zvýšených teplotách (imperiálne)
| Teplota (stupeň F) | Rp 0,2 (ksi, min.) | Rp1,0 (ksi, min.) |
| 200 | 34 | 40 |
| 400 | 27 | 32 |
| 600 | 24 | 29 |
| 700 | 24 | 28 |
| 900 | 22 | 26 |
Nárazová sila
| Test | Výsledok |
| Charpy V-zárez pri teplote -320 stupňov F (-196 stupňov) | 60 J (44 stôp-lb)- spĺňa EN 13445-2 / EN 10216-5 |
Dostupné rozmery a plány potrubí
Okrúhla rúrka (ASTM A312 / ASME SA312)
| Typ produktu | Rozsah OD | Hrúbka steny | Dĺžka | Rozvrhy |
| Bezšvové (dokončené za studena) | 6,35 – 219 mm (¼" – 8") | 0,5 – 25 mm | do 12 m | 5S – XXS |
| Bezšvové (dokončené za tepla) | 57 – 610 mm (2" – 24") | 3 – 50 mm | do 12 m | 10 – XXH |
| Zvárané (ERW/LSAW) | 10,3 – 1219 mm (⅜" – 48") | 1,0 – 30 mm | do 12 m | 5S – 80S |
| Rúrka výmenníka tepla (A213) | 6,35 – 127 mm | 0,9 – 12,7 mm | 6 / 12 m | Vlastné |
| Sanitárna trubica (A269) | 9,5 – 152 mm (⅜" – 6") | 0,5 – 3 mm | Nakrájajte na dĺžku | Vlastné |
Štvorcová / obdĺžniková trubica
| Rozmer (mm) | Stena (mm) | Dĺžka |
| 12 × 12 až 300 × 300 | 1.0 – 10.0 | Nakrájajte na dĺžku |
Hodnotenie tlaku (vybrané, ASTM A312)
| NPS | OD (in.) | SCH 40S (in.) | Tlak (psig) | SCH 80S (in.) | Tlak (psig) | SCH 160 (in.) | Tlak (psig) |
| ½ | 0.840 | 0.109 | 3,900 | 0.147 | 5,500 | 0.322 | 10,500 |
| 1 | 1.315 | 0.133 | 3,200 | 0.179 | 4,300 | 0.250 | 5,900 |
| 2 | 2.375 | 0.154 | 2,800 | 0.218 | 4,000 | 0.344 | 5,700 |
| 4 | 4.500 | 0.237 | 2,100 | 0.337 | 3,100 | 0.531 | 4,200 |
| 6 | 6.625 | 0.280 | 1,800 | 0.432 | 2,700 | 0.719 | 3,800 |
Tlaky vypočítané pri 100 stupňoch F podľa ASME B31.3, S=16,000 psi prípustné napätie.
Aplikácie rúr 254SMO z nehrdzavejúcej ocele
| priemysel | Špecifické aplikácie |
|---|---|
| Odsoľovanie morskej vody | Viacúčelové rúrky výparníka, vysokotlakové potrubie s reverznou osmózou, chladiace potrubia s morskou vodou |
| Chemické spracovanie | Skladovacie nádrže kyseliny sírovej / kyseliny fosforečnej, reaktory, výmenníky tepla, technologické potrubia |
| Celulózový a papierenský priemysel | Bieliace veže, odparovacie systémy, odparky čierneho lúhu |
| Ropný a plynárenský priemysel | Potrubie na vstrekovanie platforiem na mori, systémy na zber kyslej ropy a plynu |
| Ochrana životného prostredia | Absorbčné veže na odsírenie spalín (FGD), práčky, zariadenia na kontrolu znečistenia |
| Potravinársky a farmaceutický priemysel | Čistiace systémy CIP, potrubia na prenos roztoku s vysokým obsahom soli |
| Námorné inžinierstvo | Ventily na morskú vodu, ochranné rúrky reťaze, systémy balastnej vody |






HS kódy rúr z nehrdzavejúcej ocele 254SMO
| Typ produktu | Kód HS | Popis |
|---|---|---|
| 254SMO Bezšvíkové potrubie z nehrdzavejúcej ocele | 7304410000 | Rúry, rúrky a duté profily, bezšvíkové, z nehrdzavejúcej ocele, ťahané za studena alebo valcované za studena |
| 254SMO bezšvíkové potrubie z nehrdzavejúcej ocele (veľká veľkosť) | 7304490000 | Ostatné bezšvíkové rúry a rúrky z nehrdzavejúcej ocele |
| 254SMO zváraná rúrka z nehrdzavejúcej ocele | 7306400000 | Rúry, rúry a duté profily, zvárané, z nehrdzavejúcej ocele |
| Rúrka výmenníka tepla 254SMO | 7304410000 | Bezšvíkové rúry z nehrdzavejúcej ocele pre aplikácie výmenníkov tepla |
| Sanitárna trubica 254SMO | 7306400000 | Zvárané nerezové rúry a rúrky |
| 254SMO potrubné armatúry z nehrdzavejúcej ocele | 7307290000 | Ostatné armatúry na rúry alebo potrubia z nehrdzavejúcej ocele |
254SMO Rúry z nehrdzavejúcej ocele cena za kg
Globálna trhová cena rúr z nehrdzavejúcej ocele 254SMO (UNS S31254 / DIN 1.4547) sa zvyčajne pohybuje od 9,00 USD do 30,00 USD za kg. Na čínskom trhu sa cena vo všeobecnosti pohybuje okolo 70 až 220 RMB za kg (a viac) v závislosti od nákladov na suroviny, výrobného procesu, rozmerov rúr, povrchovej úpravy a množstva objednávky. Bezšvíkové rúry, rúry s veľkým priemerom, presné rúry a prispôsobené špecifikácie majú zvyčajne vyššie ceny v dôsledku prísnejších výrobných požiadaviek a nákladov na spracovanie.
MOQ: Položky na sklade je možné objednať od jednej jednotky; neskladové položky podliehajú požiadavkám na výrobné dávky (zvyčajne minimálne 5–10 ton). Ak chcete požiadať o cenovú ponuku, uveďte konkrétne špecifikácie a množstvá.
Dodávatelia rúr 254SMO/6MO
GNEE poskytuje rúry z nehrdzavejúcej ocele 254SMO / UNS S31254 / EN 1.4547 so stabilnou dodávkou materiálu, prísnou kontrolou kvality a medzinárodnými exportnými skúsenosťami.
- Produkty: Bezšvíkové potrubie, zvárané potrubie, rúrka výmenníka tepla, sanitárna rúrka, štvorcová a obdĺžniková rúrka
- Normy: v súlade s ASTM / ASME / EN / JIS
- Certifikáty: EN10204 3.1 k dispozícii kontrola tretej strany MTC, COC, SGS/BV/TÜV
- Testovanie: PMI, UT, ET, RT, hydrostatický test, mechanický test
- Prispôsobenie: OD, hrúbka steny, dĺžka, povrchová úprava a koncové opracovanie podľa výkresov zákazníka
-Dodacia lehota: Bežné zásoby: odoslanie do 7–15 dní; Výroba na mieru: 30–45 dní
- Balenie: Drevené puzdrá, oceľové rámy alebo holé balenie podľa požiadaviek cieľového prístavu; zabezpečená ochrana proti vlhkosti a korózii
Rúrka 254SMO (UNS S31254 / EN 1.4547) Špecifikácia
| Typ produktu | Použiteľná norma | Vonkajší priemer (OD) | Hrúbka steny (WT) | Dĺžka | Typické aplikácie |
|---|---|---|---|---|---|
| 254SMO bezšvíkové potrubie | ASTM A312 | 1/2" – 12" (12,7 – 323,9 mm) | 0,5 – 25 mm | 6 m / 12 m / Vlastná dĺžka | Chemické spracovanie, rozvody morskej vody, zariadenia na mori |
| 254SMO zvárané potrubie | ASTM A312 | 1/2" – 48" (12,7 – 1219 mm) | 0,5 – 30 mm | 6 m / 12 m / Vlastná dĺžka | Potrubia s veľkým priemerom, odsoľovacie systémy, priemyselné zariadenia |
| Rúrka výmenníka tepla 254SMO | ASTM A213 | 12,7 – 127 mm | 0,9 – 12,7 mm | 6 m / 12 m | Výmenníky tepla, kondenzátory, chladiace systémy s morskou vodou |
| Sanitárna trubica 254SMO | ASTM A269 | 3/8" – 6" | 0,5 – 3 mm | Vlastná dĺžka | Farmaceutický, potravinársky, polovodičový priemysel |
| Štvorcová a obdĺžniková trubica 254SMO | Prispôsobená špecifikácia | 20×20 – 300×300 mm | 1 – 10 mm | Vlastná dĺžka | Konštrukčné rámy, výroba špeciálnych zariadení |



Hľadáte pre svoj projekt bezšvíkové alebo zvárané rúry 254SMO (uveďte vonkajší priemer a hrúbku steny/rozpis) alebo požadujete zodpovedajúce potrubné tvarovky a príruby 6Mo? Kontaktujte spoločnosť GNEE, ktorá vám poskytne cenovú ponuku rúr 254SMO, technický list a podporu projektu.
Kontrola kvality
Pred odoslaním vykonáva GNEE prísne kontroly kvality rúr 254SMO/6MO, vrátane chemického overenia PMI, skúšok ťahu a tvrdosti, hydrostatických skúšok, ultrazvukových skúšok (UT), skúšok vírivými prúdmi (ET), rozmerovej kontroly a povrchovej skúšky. Každá rúra je vysledovateľná podľa tepelného čísla a dodáva sa s EN10204 3.1 MTC, aby sa zabezpečila zhoda s požiadavkami ASTM A312/A213 a spoľahlivá odolnosť proti korózii v náročných prostrediach.

254SMO PMI

rozmerová kontrola

testovanie tvrdosti

hydrostatické skúšanie

testovanie vírivými prúdmi

ultrazvukové testovanie
Štandardné exportné balenie
GNEE používa štandardné exportné balenie pre rúry 254SMO/6MO, vrátane drevených obalov vhodných na plavbu, oceľových rámov a ochranného obalu. Každá rúrka je oddelená, aby sa zabránilo poškriabaniu, s plastovými uzávermi a materiálmi odolnými voči vlhkosti. Metódy balenia sú prispôsobené podľa veľkosti potrubia, hmotnosti a požiadaviek na miesto určenia, aby sa zabezpečila bezpečná dodávka bez korózie alebo poškodenia povrchu.

FAQ
Čo je silnejšie: 254SMO alebo 316L?
254SMO, približne o 50 % na medzu klzu. Spevnenie tuhého roztoku poháňané dusíkom mu dáva typický minimálny výťažok 300 MPa (310 MPa minimálne podľa ASTM A312) oproti približne 170 MPa pre 316L. Táto výhoda pevnosti sa môže premietnuť do zníženia hrúbky steny o 10–15 % v tlakovom dizajne, čo čiastočne kompenzuje vyššiu rýchlosť materiálu.
Je 254SMO dobrou náhradou titánu pri odsoľovaní?
Často áno. Pre strednotlakové rozvody morskej vody a úžitkové účely poskytuje porovnateľné služby za zlomok ceny titánového materiálu a môže byť vyrobený v konvenčnom nerezovom obchode. Titán si zachováva výhodu vo vysokotlakových rúrach RO a tenkostenných výmenníkoch tepla, kde dominuje pomer pevnosti k hmotnosti, a to aj napriek nákladom 4–6× oproti základnej hodnote 316 l.
Čo je lepšie: 254SMO alebo super duplex 2507?
Ani univerzálne – zaberajú prekrývajúce sa obálky za podobnú cenu (2,5–3,5× základný objem 316 l). 2507 ponúka vyššiu pevnosť a porovnateľnú PRE so sprievodnými duplexnými obmedzeniami (teplotný strop, disciplína tepelného príkonu, feritová rovnováha). 254SMO sa vo všeobecnosti uprednostňuje tam, kde sa úplne austenitická prevádzka bez zváracej fázy najviac týka rovnováhy, jednoduchšia história zvárania
Potrebujem tepelné spracovanie po zváraní?
Nie. Predhrievanie ani PWHT nie je potrebné pre normálne zvary, ak sa dodrží správny postup. Roztokové žíhanie pri 1 100 – 1 200 stupňoch s rýchlym kalením je potrebné len po silnom tvárnení za studena, nie po zváraní.







