DIN 1.4404 Tenkostenná rúrka z nehrdzavejúcej ocele
video
DIN 1.4404 Tenkostenná rúrka z nehrdzavejúcej ocele

DIN 1.4404 Tenkostenná rúrka z nehrdzavejúcej ocele

Norma: EN 10217-7 (zvárané) / EN 10216-5 (bezšvíkové)
Číslo materiálu: 1.4404
EN Trieda ocele: X2CrNiMo17-12-2
Ekvivalentné triedy: AISI 316L / UNS S31603
Mikroštruktúra: austenitická nehrdzavejúca oceľ
Vonkajší priemer (OD): 6,0 mm – 219,1 mm
Hrúbka steny (WT): 0,5 / 0,7 / 1,0 / 1,2 / 1,5 / 2,0 mm
Tolerancia OD: Trieda D3: ±0,75% alebo min. ±0,3 mm (podľa EN ISO 1127)
WT Tolerancia: Trieda T3: ±10% alebo min. ±0,2 mm (podľa EN ISO 1127)

Máte otázky? Obchodní zástupcovia GNEE sú teraz k dispozícii na live chat

Odoslať e-mail:info@gneestainless.com

Tel:+8615824687445

Popis

Gnee Steel (Tianjin) Co., Ltd. je jedným z najprofesionálnejších výrobcov a dodávateľov tenkostenných rúr z nehrdzavejúcej ocele din 1.4404 v Číne. S bohatými skúsenosťami vás srdečne vítame na veľkoobchodnú prispôsobenú tenkostennú rúrku z nehrdzavejúcej ocele din 1.4404 z našej továrne. Pre cenovú konzultáciu nás kontaktujte.

 

Ak hľadáte tenko{0}}stenné, korózii{1}}odolné a ľahko zvárateľné priemyselné rúrky z nehrdzavejúcej ocele, rúrka z nehrdzavejúcej ocele 1.4404 je široko používaný materiál z austenitickej nehrdzavejúcej ocele v chemickom spracovaní, spracovaní potravín, farmácii, aplikáciách s morskou vodou a všeobecných tlakových potrubiach.

 

Rúrka z nehrdzavejúcej ocele 1.4404 sa vyznačuje nízkym obsahom uhlíka 0,030 % alebo menším a obsahuje približne 16,5 – 18,5 % Cr, 10 – 13 % Ni a 2,0 – 2,5 % Mo. V porovnaní s nehrdzavejúcou oceľou 1.4301 poskytuje vynikajúcu odolnosť proti jamkovej a štrbinovej korózii v prostrediach s obsahom agresívnych chemikálií a chloridov. S pevnosťou v ťahu približne 520 – 670 MPa, medzou klzu 220 MPa alebo väčšou a predĺžením 45 % alebo väčším poskytuje potrubie 1.4404 vynikajúcu mechanickú pevnosť a odolnosť proti korózii za správnych konštrukčných podmienok, dokonca aj pri použití tenších profilov stien.

 

GNEE dodáva tenkostennú rúrku z nehrdzavejúcej ocele 1.4404 v bezšvíkovej aj zváranej konfigurácii. Pre aplikácie na udržiavanie tlaku-specifikuje norma EN 10216-5 technické dodacie podmienky pre bezšvíkové rúry z nehrdzavejúcej ocele používané v prevádzke odolných voči tlaku a korózii{11}}zahŕňajúce skúšobné kategórie TC1/TC2, zatiaľ čo zvárané rúry možno dodať podľa normy EN 10217-7. Štandardné vonkajšie priemery sa pohybujú približne od 6,0 ​​do 219,1 mm, pričom hrúbka steny začína už od 0,5 mm, podporuje rez-po-dĺžku, vlastné rezanie a rozmerové tolerancie špecifikované technickými výkresmi. Výroba bezšvíkových rúr zahŕňa kontrolu predvalkov, dierovanie, valcovanie za tepla alebo ťahanie za studena, žíhanie v roztoku, morenie/pasiváciu, vyrovnávanie, rez-na-dĺžku a konečnú kontrolu. V prípade zváraných tenkostenných rúr 1.4404 je kvalita prísne kontrolovaná presným tvarovaním, pozdĺžnym zváraním, dokončovaním zvarových hút, tepelným spracovaním a vírivým prúdom alebo hydrostatickým nedeštruktívnym testovaním.

1.4404 Stainless Steel Seamless Pipe
1.4404 Bezšvíkové potrubie z nehrdzavejúcej ocele
1.4404 Stainless Steel Welded Pipe
1.4404 Zvárané potrubie z nehrdzavejúcej ocele

 

EN 10217-7 / EN 10216-5 1.4404 Špecifikácie rúr z nehrdzavejúcej ocele
Položka Špecifikácia
Štandardné EN 10217-7 (zvárané) / EN 10216-5 (bezšvíkové)
Číslo materiálu 1.4404
EN Názov ocele X2CrNiMo17-12-2
Ekvivalentný stupeň AISI 316L / UNS S31603
Štruktúra Austenitická nehrdzavejúca oceľ
Vonkajší priemer (OD) 6,0 mm – 219,1 mm
Hrúbka steny (WT) 0,5 / 0,7 / 1,0 / 1,2 / 1,5 / 2,0 mm
Tolerancia OD Trieda D3: ±0,75 % alebo min. ±0,3 mm, podľa EN ISO 1127
Tolerancia WT Trieda T3: ±10% alebo min. ±0,2 mm, podľa EN ISO 1127
Štandardná dĺžka 6000 mm
Vlastná dĺžka K dispozícii na vyžiadanie

 

Chemické zloženie (hmot. %)

Prvok min (%) Max (%)
Uhlík --- 0.030
kremík --- 1.00
mangán --- 2.00
Fosfor --- 0.045
Síra --- 0.015
Chromium 16.50 18.50
nikel 10.00 13.00
molybdén 2.00 2.50
Dusík --- 0.11

 

Mechanické vlastnosti (pri izbovej teplote 20 stupňov)

Stav: Roztokové žíhanie (+AT)

Nehnuteľnosť Hodnota (metrika)
Pevnosť v ťahu (Rm) 500 – 700 MPa
Medza klzu (Rp0,2) Väčšie alebo rovné 200 MPa
Medza klzu (Rp1.0) Väčšie alebo rovné 235 MPa
Predĺženie (A5) Väčšie alebo rovné 40 %
Tvrdosť (Brinell) Menší alebo rovný 215 HBW

 

1.4404 Aplikácie rúr z nehrdzavejúcej ocele

Systémy pitnej vody: Potrubia na pitnú vodu certifikované podľa EN 10312.

Potraviny a nápoje: Linky na výrobu mlieka, pivovarov a džúsov.

Farmaceutický: Potrubie čistých priestorov a transport procesných tekutín.

Výfukové systémy: Výkonné automobilové a lodné výfukové komponenty.

Výmenníky tepla: Vysokoúčinné{0}}chladiace alebo vykurovacie systémy.

 

V prípade potreby mi poskytnite nasledujúce informácie:
Požadovaný vonkajší priemer a hrúbka steny, použitie alebo typ kvapaliny (napr. pitná voda, chemikálie) a či uprednostňujete zvárané alebo bezšvíkové rúry.
Môžem vám pomôcť pri určovaní vhodných noriem alebo špecifikácií obstarávania pre projekt.

Kontaktujte teraz

Testovanie a zabezpečenie kvality

Analýza chemického zloženia: Overenie zloženia zliatiny.
Testovanie vírivými prúdmi: 100 %-nedeštruktívne testovanie na zabezpečenie integrity zvarov/potrubia.
Skúška šírenia/obrubovania: Zabezpečuje, aby tenkostenná{0} hadica odolala mechanickej deformácii.
Skúška medzikryštálovej korózie: Vykonáva sa v súlade s normami EN ISO 3651-2.
Meranie drsnosti (Ra): Pre potrubia potravinárskej/farmaceutickej kvality (zvyčajne Ra < 0,8 μm).

Roughness measurement (Ra)

 

 Chemical composition analysis
Analýza chemického zloženia
Eddy current testing
Testovanie vírivými prúdmi

 

Kruhové potrubie z nehrdzavejúcej ocele DIN 1.4404Balenie

S viac ako 18-ročnými skúsenosťami s exportom nehrdzavejúcej ocele GNEE slúži klientom vo viac ako 60 krajinách, pričom uspokojuje štandardné potreby obstarávania aj prispôsobené priemyselné projekty. Používame ochranné opatrenia-, ako sú plastové koncovky, vodotesné balenie a vystuženie drevenými prepravkami alebo oceľovými pásikmi-, aby sme účinne zabránili poškriabaniu, poškodeniu vlhkosťou a kontaminácii počas medzinárodnej prepravy.

product-643-637
product-641-635
FAQ

Otázka: Prečo zvoliť „tenkostenné“ potrubie namiesto štandardného hrubostenného-potrubia?
Odpoveď: Efektívnosť nákladov-: Keďže trieda 1.4404 obsahuje drahý nikel a molybdén, zníženie hrúbky steny výrazne znižuje náklady na materiál.
Zníženie hmotnosti: Znižuje celkovú hmotnosť potrubného systému bez ohrozenia požiadaviek na menovitý tlak (zvyčajne sa používa v systémoch s menovitým tlakom pod 16 barov).
Optimalizácia prietoku: Pri rovnakom vonkajšom priemere má tenkostenné potrubie -väčší vnútorný priemer, čím sa znižuje odpor tekutín.

 

Otázka: Aký je rozdiel medzi 1,4404 a 1,4401?
Odpoveď: Toto je bežná otázka počas procesu obstarávania:
1.4401 (AISI 316): Vyšší obsah uhlíka. Po zváraní je zóna zvaru náchylná na „zrážanie karbidu“, čo môže viesť k medzikryštalickej korózii.
1.4404 (AISI 316L): Nižší obsah uhlíka (menší alebo rovný 0,03 %). Nevyžaduje dodatočné-žíhanie po zváraní a ponúka stabilnejšiu odolnosť proti korózii. 1.4404 je preferovaným priemyselným štandardným materiálom pre tenkostenné-potrubia.

 

Otázka: Aké povrchové úpravy sú k dispozícii pre tenkostenné potrubie 1,4404-?
A: Nakladané: Priemyselný štandard; matný povrch získaný po odstránení vrstvy zvarového oxidu.
Bright Annealed (BA): Zrkadlový-jasný povrch.
Leštené/zrnitosť: Mechanicky leštený vonkajší povrch; bežne používané pri spracovaní potravín a architektonických dekoráciách (napr. leštenka so zrnitosťou 240 alebo 320).

 

Otázka: Je vhodný pre hygienické aplikácie?
A: Absolútne.
1.4404 je štandardný materiál pre európsky farmaceutický a potravinársky priemysel. V týchto sektoroch je kľúčovým faktorom drsnosť vnútorného povrchu (Ra < 0,8 μm).

Populárne Tagy: din 1.4404 tenkostenná rúra z nehrdzavejúcej ocele, Čína din 1.4404 výrobcovia tenkostenných rúr z nehrdzavejúcej ocele, továreň, Potrubie z nehrdzavejúcej ocele z nehrdzavejúcej ocele, Duplexný bezšvový potrubný rozmer, Martenzitická z nehrdzavejúcej ocele s vysokou pevnosťou v ťahu, Potrubná nerezová špecifikácia, Ruka z nehrdzavejúcej ocele, Potrubie z nehrdzavejúcej ocele

Tiež sa vám môže páčiť

Nákupné tašky