Domov - Vedomosti - Podrobnosti

254SMO vs. Super Duplex 2507: Prehľad kľúčových rozdielov

Hľadáte nerezovú oceľ 254SMO alebo Super Duplex 2507? Keď inžinieri a manažéri obstarávania hľadajú nerezové potrubie 254SMO (UNS S31254) alebo Super Duplex 2507 (UNS S32750), zvyčajne požadujú materiál schopný poskytovať dlhodobú spoľahlivosť vo vysoko korozívnych podmienkach, kde štandardné nehrdzavejúce ocele ako 304 a 316L často zaostávajú.


254SMO (UNS S31254 / EN 1.4547) aj Super Duplex 2507 (UNS S32750 / EN 1.4410) sú považované za prémiové nehrdzavejúce ocele odolné voči korózii. Správna voľba materiálu závisí od požiadaviek vášho projektu, vrátane korozívneho prostredia, tlakových tried, potreby zníženia hmotnosti, špecifikácií zvárania a prevádzkových teplôt.

 

ASTM A312 254SMO Stainless Steel Pipe

Čo je rúra z nehrdzavejúcej ocele ASTM A312 254SMO?

Potrubie z nehrdzavejúcej ocele ASTM A312 254SMO sa vzťahuje na potrubie zo superaustenitickej nehrdzavejúcej ocele (UNS S31254 / EN 1.4547), ktoré je v súlade s normou ASTM A312 (zahŕňa bezšvíkové aj zvárané rúry). Vyznačuje sa ekvivalentným číslom odolnosti proti bodovej korózii (PREN) presahujúcim 42 a ponúka vynikajúcu odolnosť proti bodovej korózii chloridmi, štrbinovej korózii a praskaniu koróziou pod napätím. Je široko používaný v aplikáciách, ako je odsoľovanie morskej vody, pobrežné plošiny, chemická výroba, systémy odsírenia spalín (FGD) a námorné výmenníky tepla.

Čo je rúrka z nehrdzavejúcej ocele ASTM A790 UNS S32750?

Rúrka z nehrdzavejúcej ocele ASTM A790 UNS S32750 je produkt z nehrdzavejúcej ocele super duplex (Super Duplex 2507) navrhnutý pre vysokotlakové a vysoko korozívne prostredie. Jeho chemické zloženie obsahuje približne 25 % chrómu (Cr), 7 % niklu (Ni), 3 – 4 % molybdénu (Mo) a 0,24 – 0,32 % dusíka (N), s dvojfázovou mikroštruktúrou približne 50 % feritu a 50 % austenitu. Materiál má hodnotu PREN presahujúcu 40 a medzu klzu zvyčajne vyššiu ako 550 MPa, vďaka čomu je vhodný pre aplikácie, ako je ropa a plyn na mori, podmorské potrubia, chemické závody a systémy s morskou vodou.

ASTM A790 UNS S32750 Stainless Steel Pipe
254 SMO And Super Duplex 2507

Aký je hlavný rozdiel medzi 254 SMO a Super Duplex 2507?

Základným rozdielom je mikroštruktúra: 254 SMO je plne austenitická nehrdzavejúca oceľ 6Mo (20 % Cr, 18 % Ni, 6,1 % Mo), zatiaľ čo Super Duplex 2507 je duplexná trieda s približne 50 % austenitu a 50 % feritu (25 % Cr, 7 % Ni, 3,5 % Mo). To dáva 2507 približne o 83 % vyššiu medzu klzu (550 MPa oproti 300 MPa), vynikajúcu odolnosť proti koróznemu praskaniu pri namáhaní chloridmi a magnetické vlastnosti. 254 SMO je nemagnetické, má vyšší obsah molybdénu a medi pre lepšiu odolnosť voči štrbinám a redukčným kyselinám a vo všeobecnosti sa ľahšie zvára a tvaruje.

254SMO vs. Super Duplex 2507: Chemické zloženie

Prvok 254SMO (S31254) 2507 (S32750)
C Menšie alebo rovné 0,020 Menšie alebo rovné 0,030
Cr 19.5 – 20.5 24.0 – 26.0
Ni 17.5 – 18.5 6.0 – 8.0
Mo 6.0 – 7.0 3.0 – 5.0
N 0.18 – 0.25 0.24 – 0.32
Cu 0.5 – 1.0 Menšie alebo rovné 0,5
Mn Menšie alebo rovné 1,00 Menšie alebo rovné 1,20
Si Menšie alebo rovné 0,70 Menšie alebo rovné 0,80
Fe Bal. (~53 %) Bal. (~60 %)
Ferit < 2% 35 – 55%

 

254SMO vs. Super Duplex 2507: Mechanické vlastnosti (izbová teplota, žíhaný stav)

2507 poskytuje približne 1,8-krát vyššiu medzu klzu ako 254SMO. Vo vysokotlakových tenkostenných potrubných systémoch alebo štrukturálnych aplikáciách môže 2507 dosiahnuť rovnaký tlakový stupeň so zníženou hrúbkou steny, čo má za následok nižšiu spotrebu materiálu a úsporu hmotnosti.

Nehnuteľnosť 254SMO (S31254) 2507 (S32750)
Pevnosť v ťahu, Rm (MPa) Väčšie alebo rovné 655 (typ. 700) Väčšie alebo rovné 800 (typ. 850)
Medza klzu, Rp0,2 (MPa) Väčšie alebo rovné 310 (typ. 340) Väčšie alebo rovné 550 (typ. 600)
Predĺženie, A (%) Väčšie alebo rovné 35 (typ. 40) Väčšie alebo rovné 25 (typ. 30)
Tvrdosť, HBW (max) Menšie alebo rovné 223 Menšie alebo rovné 310
Povolené napätie ASME B31.3 (200 stupňov F) 16,000 psi 17,000 psi
ASME Maximálna konštrukčná teplota 700 stupňov F (371 stupňov) 600 stupňov F (316 stupňov)

 

254SMO vs. Super Duplex 2507: Fyzické vlastnosti

Pre aplikácie s vysokoteplotným cyklovaním, ako sú výmenníky tepla, parné potrubia a zariadenia na tepelné procesy, má 2507 koeficient tepelnej rozťažnosti približne 70 % 254SMO, čo vedie k nižšiemu tepelnému namáhaniu počas cyklov ohrevu a chladenia. To poskytuje výhody pre prírubové spoje, zvarové spoje a rozmerovú stabilitu.

Nehnuteľnosť 254SMO (S31254) 2507 (S32750)
Hustota (g/cm³) 8.0 7.8
Rozsah topenia (stupeň) 1320 – 1390 1370 – 1410
Modul pružnosti (GPa) 195 200
Tepelná vodivosť pri 20 stupňoch (W/m·K) 14 15 – 16
Tepelná expanzia, 20–100 stupňov (×10⁻⁶/ stupeň) 16.5 11 – 13
Elektrický odpor pri 20 stupňoch (μΩ·m) 0.85 0.80
Magnetické vlastnosti Nemagnetické Mierne magnetické (μ ~33)

 

254SMO vs. Super Duplex 2507: Odolnosť proti korózii

Typ korózie / prostredie 254 SMO Super duplex 2507 Poznámky
Odolnosť proti bodaniu (PREn) Väčšie alebo rovné 42,5 > 40 Obe nad prahom morskej vody PREn 40
Kritická bodová teplota (ASTM G48 A, min.) Väčší alebo rovný 50 stupňom Väčší alebo rovný 50 stupňom Ekvivalentné minimum; typické hodnoty 60–85 stupňov pre 254 SMO a 55–70 stupňov pre 2507
Teplota kritickej štrbiny (ASTM G48 D, min.) Väčšie alebo rovné 25 stupňom Väčší alebo rovný 35 stupňom 2507 má výhodu v tesnej štrbine

254SMO Vs. Super Duplex 2507:Corrosion Resistance

 

254SMO vs. Super Duplex 2507: Schopnosť teploty

Teplota je jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere medzi 254SMO a 2507:
Prevádzkové teploty nad 300 stupňov → Všeobecne sa uprednostňuje 254SMO (2507 môže podliehať precipitácii sigma fázy, čo vedie k zníženiu húževnatosti a odolnosti proti korózii).
Prevádzkové teploty pod -50 stupňov → uprednostňuje sa 254SMO (2507 môže pri nízkych teplotách zaznamenať skrehnutie feritovej fázy).
Prevádzkové teploty medzi -50 °C a 300 °C → Oba materiály sú realizovateľné možnosti; konkrétny výber závisí od korozívneho prostredia, tlakových požiadaviek, výrobných procesov a nákladov.

Parameter 254SMO (S31254) 2507 (S32750)
Maximálna teplota nepretržitej prevádzky 400 stupňov (752 stupňov F) 300 stupňov (572 stupňov F)
Odporúčaná maximálna prevádzková teplota 300 stupňov (572 stupňov F) 250 stupňov (482 stupňov F)
Minimálna prevádzková teplota -196 stupňov (-320 stupňov F) -50 stupňov (-58 stupňov F)
Vysokoteplotný degradačný mechanizmus Oxidačné zrýchlenie bez fázovej transformácie σ fáza + χ zrážanie fázy (300–800 stupňov)
Krehkosť 475 stupňov Neuplatňuje sa Použiteľné (ochudobnenie Cr vo feritovej fáze)
Krehkosť 885 stupňov Neuplatňuje sa Použiteľné (dlhodobá expozícia pri 600-1000 stupňoch F)

 

254SMO vs. Super Duplex 2507: Zváranie a výroba

254SMO a 2507 sú vysokovýkonné zliatiny odolné voči korózii, ale slúžia rôznym inžinierskym prioritám. 254SMO sa zameriava na maximálnu odolnosť proti korózii, kryogénny výkon a flexibilitu výroby, zatiaľ čo 2507 sa zameriava na vyššiu mechanickú pevnosť, tlakovú účinnosť a odolnosť voči koróznemu praskaniu v prostredí s miernou teplotou.

Parameter 254SMO (S31254) 2507 (S32750)
Odporúčaný zvárací tmel ERNiCrMo-3 / E31254 ER2594 / E2594 (duplexná zhoda plniva)
Predhrievanie (<6 mm thickness) Nevyžaduje sa Nevyžaduje sa
Preheating (>hrúbka 25 mm) 100-150 stupňov 50 – 100 stupňov (nižšia požiadavka)
Interpass teplotný limit Menší alebo rovný 150 stupňom Menší alebo rovný 100 stupňom ⚠️ Reštriktívnejšie
Úprava po zváraní Odporúča sa morenie a pasivácia Vyžaduje sa morenie a pasivácia
Obrábanie tendencia k vytvrdzovaniu; vyžaduje ostré nástroje a správne parametre Vyššia tvrdosť sťažuje obrábanie

 

254SMO vs. Super Duplex 2507: Ako si vybrať?

• Použite Super Duplex 2507, ak:
• Váš návrh zahŕňa vysoký tlak (napr. hriadele vysokotlakových čerpadiel, hlbokomorské alebo podmorské vstrekovanie, vysokonapäťové nádoby).
• Chcete znížiť hrúbku a hmotnosť steny, pretože zdvojnásobená medza klzu vám umožňuje používať ľahšie profily.
• Váš obchod má prísne kvalifikované postupy duplexného zvárania a kontroly prívodu tepla.
• Použite 254SMO, ak:
• Staviate tenkostenné rúrky výmenníka tepla, ktoré musia byť silne roztiahnuté, ohnuté alebo zložito tvarované.
• Aplikácia vyžaduje húževnatosť pri nízkych teplotách (až do -100 stupňov) alebo silnú odolnosť v kyslých procesných prúdoch s vysokým obsahom chloridov.
• Dávate prednosť plne austenitickej štruktúre s jednoduchšou výrobou a menším rizikom fázového skrehnutia počas zvárania.

Ak môžete zdieľať:
• Špecifická aplikácia (potrubie, čerpadlo, nádoba, potrubie atď.)
• Prevádzková teplota a tlak
• Či máte na mieste špecializované postupy zvárania
Môžem vám pomôcť určiť presnú triedu a prispôsobiť sa vašim požiadavkám na dizajn.

Kontaktujte teraz

254SMO vs. Super Duplex 2507: Náklady

Cenový rozdiel medzi oceľou 254SMO (UNS S31254) a super duplexnou oceľou 2507 (UNS S32750) je primárne spôsobený zložením zliatiny, nákladmi na suroviny a zložitosťou výroby. 254SMO vo všeobecnosti vyžaduje vyššiu cenu – zvyčajne o 15 % až 30 % viac ako 2507 – vďaka vyššiemu obsahu niklu 7,5 % mol. (6%–6,5%) obsah. Zatiaľ čo super duplexná oceľ 2507 má nižší obsah niklu (6 % – 8 %), ponúka vynikajúcu pevnosť (medza klzu 550 MPa alebo viac), čo umožňuje navrhovanie tenších stien, ktoré znižujú spotrebu materiálu a celkové náklady na projekt.

 

254SMO / Super Duplex 2507 Výrobca

GNEE Steel dodáva 254 SMO (UNS S31254) aj Super Duplex 2507 (UNS S32750) v celej škále foriem produktov, ktoré sú podporené správami o skúškach materiálu, kontrolami tretích strán a technickou pomocou pri výbere. Poskytujeme služby v oblasti odsoľovania, ropy a zemného plynu, chemického spracovania, výroby energie, celulózy a papiera a námorných zákazníkov po celom svete.

 

Kategória 254SMO (S31254) 2507 (S32750)
Formuláre produktov Bezšvíkové rúry, zvárané rúry, rúry výmenníkov tepla, dosky, tyče, príruby, armatúry Bezšvíkové rúry, zvárané rúry, dosky, tyče, príruby, potrubné tvarovky, výkovky
Platné normy ASTM A312 / A213 / A240 / A269; EN 10216-5 ASTM A790 / A791 / A928; EN 10216-5; ASME SA790
Materiálová certifikácia EN 10204 3.1 / 3.2 + PMI (Pozitívna identifikácia materiálu) SK 10204 3.1 / 3.2 + PMI (Pozitívna identifikácia materiálu) + Testovanie obsahu feritu
Skladová dostupnosť Bežný sklad: bezšvíkové rúry 1/2" – 8", dosky hrúbky 3–20 mm Bežný sklad: bezšvíkové rúry 1/2" – 12", dosky hrúbky 3–30 mm
Dodacia lehota Zásoba: 7–15 dní; Zákazková výroba: 30-45 dní Zásoba: 7–15 dní; Zákazková výroba: 20-40 dní
Prispôsobené spracovanie Rezanie, úkosovanie, ohýbanie rúr, morenie a pasivácia, vnútorné leštenie Rezanie, úkosovanie, ohýbanie rúr, morenie a pasivácia

 

ASTM A312 UNS S31254 Seamless Stainless Steel Pipe
ASTM A312 UNS S31254 Bezšvíkové potrubie z nehrdzavejúcej ocele
ASTM A312 UNS S31254 SS BA Pipe
ASTM A312 UNS S31254 SS BA Rúrka
A240 S31254 No. 1 Stainless Steel Plate
A240 S31254 č.. 1 Doska z nehrdzavejúcej ocele
ASTM A790 UNS S32750 SMLS Pipe
Rúrka ASTM A790 UNS S32750 SMLS
ASTM A928 UNS S32750 Welded Pipe
ASTM A928 UNS S32750 Zvárané potrubie
ASTM A240 UNS S32750 Plate
Doska ASTM A240 UNS S32750

Ako získať cenovú ponuku?

Uveďte nasledujúce informácie aGNEE odpovie do 24 hodíns technickou a obchodnou ponukou:

Požadované informácie Príklad
Stupeň materiálu 254SMO / 2507 /
Formulár produktu Bezšvíkové potrubie / zvárané potrubie / tanierové / potrubné armatúry
Rozmery Φ114,3 × 6,02 mm / Doska 12 × 1500 × 6000 mm
Použiteľná norma ASTM A312 TP31254 / ASTM A790 S32750
Množstvo 50 Tons
Dizajnová teplota 80 stupňov / 250 stupňov / 350 stupňov
Servisné podmienky Morská voda + 0.5 % Cl⁻ + rýchlosť prúdenia 2 m/s
Cieľový prístav Jebel Ali, Spojené arabské emiráty

Pre presné odporúčanie materiálu a cenovú ponuku uveďte prevádzkovú teplotu, koncentráciu chloridov, tlakové požiadavky a servisné prostredie. GNEE môže pomôcť vybrať najvhodnejšiu triedu medzi 254SMO a Super Duplex 2507 na základe odolnosti proti korózii, mechanického výkonu a projektových požiadaviek.

Získajte cenovú ponuku

 

Zaslať požiadavku

Tiež sa vám môže páčiť